Acasă Editura Adormirea Maicii Domnului Psaltire

Psaltire

1882

Psaltire

     Realizare de artă cu coperți din piele naturală cu pictură în relief și decorată cu cristale Swarovski și pietre semiprețioase. Marginile cartii sunt pictate manual iar interiorul este tipărit în condiții grafice deosebite cu încadrarea textului în chenare împodobite cu păsări stilizate și flori bogat colorate și cu frontispicii având icoane ale sfinților prooroci în mijloc, care marchează începutul fiecărei catisme sau capitol. Inițialele bizantine și celelalte elemente grafice tind către o asemănare cu vechile manuscrise împodobite cu miniaturi.

Pret: 1800 Lei            În stoc!

Mai multe informatii si comenzi la:
– Tel: 0784.291.624
– e-mail: amdmamd@yahoo.com

Descarcati un document PDF cu fragmente din interiorul cartii